Bosnart i Villa Ängaviken
Hus i Långås - Såld!
Varmt välkomna till Källängsvägen 4! Vi är glada att kunna presentera detta moderna och välbyggda hem i familjevänliga Långås som nu står färdigt och redo för sina nya ägare.
Till dig som flyttar in här har vi ett fantastiskt erbjudande. Här kan du bo räntefritt de 12 första månaderna, hur bra är inte det! Det innebär att Varbergshus står för din ränta under det första året – en fantastisk start i ditt nya hem!
Huset ligger på en befintlig villagata i centrala Långås. Här har du promenadavstånd till mataffär, förskola och skola. Ut till motorvägen tar du dig på en minut, perfekt för dig som pendlar till Halmstad, Varberg eller Göteborg. Till Göteborg tar du dig på mindre än 1 timme. In till Falkenberg har du 10 minuter med bil, likaså till havet med fantastiska stränder. Från huset har du fantastiska vyer ut över fält och åkrar.
Huset är ett rymligt 1-planshus på 102,3 kvm med 2 sovrum, kök, matplats, vardagsrum, badrum och tvättstuga med groventré. Det är dessutom förberett för framtida expansion med redan insatta fönster på övervåningens gavlar, vilket underlättar när du väljer att inreda plan 2. När övervåningen är inredd, blir huset totalt 161,4 kvm. För att maximera ljusinsläppet och njuta av den fantastiska utsikten mot fälten har det installerats fönster ner till golvet på husets gavel i vardagsrummet. Detta ger en härlig vy och skapar en ljus och inbjudande miljö. Bygglov för en framtida carport/förråd på tomten finns, så att du kan utöka med ytterligare bekvämligheter när du önskar. Huset är dessutom nymålat.
Huset har sålts via Svensk fastighetsförmedling i Falkenberg. Hör av dig till mäklaren Daniella om du är intresserad av en annan tomt eller har några frågor om området.
Daniella Ahlström
daniella.ahlstrom@svenskfast.se
072-386 97 88
Kontakta oss
Lösvirkeshus av högsta kvalité
Hos oss får du ett unikt hem, byggt bräda för bräda och spik för spik, direkt på din tomt. Vi följer dina önskemål noggrant och levererar till ett fast pris, utan överraskningar. Våra erfarna hussäljare, som även är husdesigners, hjälper dig att anpassa en av våra befintliga husmodeller eller rita ett helt skräddarsytt hus som passar perfekt för just din tomt. Att rita hus med oss är ingenting vi tar betalt för.
Bilder
Övriga tomter i området
Tomterna i listan ingår i området Område: Långås
-
Fast. bet.: Långås 2:50Tomtarea: 1140 kvmPris: 510 000 krStatus: Till salu
-
Fast. bet.: Långås 2:154Tomtarea: 1120 kvmPris: 510 000 krStatus: Till salu
-
Fast. bet.: Långås 2:152Tomtarea: 1080 kvmPris: 500 000 krStatus: Till salu
-
Fast. bet.: Långås 2:151Tomtarea: 1090 kvmPris: 480 000 krStatus: Till salu
-
Fast. bet.: Långås 2:150Tomtarea: 1380 kvmPris: 560 000 krStatus: Till salu