Äspered, tomt 1
Stor tomt i natursköna Äspered
Nu finns möjligheten att bygga nytt precis som du vill ha det, ca 19 km öster om Borås.
Vi har nöjet att erbjuda två stora villatomter om 2027 respektive 1756 kvm i natursköna Äspered. Här kommer du att bo med ett mycket lugnt och högt läge med närhet till förskola och skola. I detta fina område finns både äldre och fler nybyggda villor.
Äspered är ett utmärkt val för dig som söker ett naturnära och lantligt boende utan att ge avkall på goda kommunikationer. Med smidig anslutning till riksväg 40 når du både Borås och Ulricehamn på cirka 20–30 minuter med bil. I närområdet väntar vacker natur och fina möjligheter till ett aktivt friluftsliv. Den närliggande sjön Tolken erbjuder en härlig miljö för bad och avkoppling året om.
Anpassa huset efter tomten och dina drömmar
På tomten föreslår vi Villa Ekeskär, Villa Skäret eller Villa Ängaviken, men du kan självklart välja en annan husmodell eller skräddarsy ett helt eget hus, att rita hus med oss är kostnadsfritt!
Vill du veta mer?
Tomten säljs via Länsförsäkringar Fastighetsförmedling i Borås. Låter detta som en tomt för dig så tveka inte på att kontakta Varbergshus säljare och husdesigner Lena eller mäklaren Anders.
Kontakta oss
Lösvirkeshus av högsta kvalité
Hos oss får du ett unikt hem, byggt bräda för bräda och spik för spik, direkt på din tomt. Vi följer dina önskemål noggrant och levererar till ett fast pris, utan överraskningar. Våra erfarna hussäljare, som även är husdesigners, hjälper dig att anpassa en av våra befintliga husmodeller eller rita ett helt skräddarsytt hus som passar perfekt för just din tomt. Att rita hus med oss är ingenting vi tar betalt för.